zwierzęta gospodarskie tel. 694 234 161

zwierzęta towarzyszące tel. 792 986 710

Profilaktyka - zwierzęta towarzyszące

Szczepienia profilaktyczne psów - nosówka, parwowiroza, choroba Rubartha, leptospiroza, kaszel kenelowy, zakażenia układu oddechowego wywołane przez Bordatella bronchiseptica, wścieklizna., borelioza, szczepionka przeciwgrzybicza.

Szczepienia profilaktyczne kotów - zakaźne wirusowe zapalenie nosa i tchawicy (katar koci), kalciwiroza, panleukopenia (FVP), białaczka (FELV), chlamydioza, wścieklizna, szczepionka przeciwgrzybicza.

Szczepienia profilaktyczne królików - pomór, myksomatoza.

 

Odrobaczanie profilaktyczne psów i kotów - tabletki, pasty i zawiesiny doustne, spot on (łatwe w podaniu kropelki na skórę). Zaleca się odrobaczenie przynajmniej 2 razy w roku (jesień , wiosna) oraz każdorazowo na co najmniej 1 tydzień przed szczepieniem zarówno psy dorosłe jak i szczenięta. Koty wychodzące na zewnątrz odrobaczamy częściej, nawet co 3 miesiące.

 

Ochrona przeciwpchelna i przeciwkleszczowa - preparaty spot on (kropelki na skórę), obroże, tabletki doustne, spraye - indywidualnie dobieramy odpowiedni preparat dla Twojego pupila.

 

Antykoncepcja suk i kotek - preparaty doustne krótko działające dla kotek oraz iniekcje o przedłużonym działaniu dla suk.

 

Pamiętaj, że najlepszą ochroną przed niechcianą ciążą oraz chorobami układu rozrodczego jest

STERYLIZACJA.

Dlatego w naszym gabinecie zalecamy tę formę antykoncepcji.

Długotrwale stosowanie preparatów hormonalnych niesie za sobą ryzyko wystąpienia wielu skutków ubocznych.

 

 

Sanacja kamienia nazębnego u psów i kotówultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego w znieczuleniu ogólnym.

 

Elektroniczne znakowanie zwierząt  - trwałe oznakowanie miniaturowym mikroczipem. Zabieg ten jest bezbolesny, w praktyce nie różniący się niczym od zastrzyku podskórnego wykonanego w okolicy szyi. W celu umówienia się na czipowanie prosimy o kontakt telefoniczny.

 

Profilaktyka - zwierzęta gospodarskie

 

Szczepienia profilaktyczne cieląt i bydła dorosłego - BoHV-1 (Herpesvirus), IBR, BVD, wirus parainfluenzy typu 3, Mannheimia haemolytica, szczepionka w celu redukcji objawów grzybicy.

 

Szczepienia profilaktyczne krów mlecznych - czynne uodparnianie przeciw klinicznemu i subklinicznemu zapaleniu wymienia krów (mastitis).

 

Odrobaczanie profilaktyczne stad - preparaty doustne i iniekcyjne.

 

Profilaktyka ketozy i porażeń poporodowych - bolusy, preparaty doustne.

 

Wypalanie rogów i korekcja racic

 

 

Zrobione w WebWave CMS

Skontaktuj się z nami:

 

 

Gabinet z siedzibą w Grodzisku

ul 1 Maja 11

17-315 Grodzisk, woj. podlaskie

Zwierzęta gospodarskie

694 234 161

Zwierzęta towarzyszące

792 986 710

damizare@gmail.com